Saulės kolektoriai

Klausimai ir praktiški patarimai
Dalinkis

Saulės kolektoriai

Standartinė skribas » Ant Lie 24, 2018 7:53 am

Su zmona svarstome, ar vertetu susimontuoti kolektorius. Domintu, per kiek laiko mazdaug atsipirktu si investicija?
skribas
 
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: Sek Geg 20, 2018 10:25 am

Re: Saulės kolektoriai

Standartinė jezuitas » Pen Lie 27, 2018 10:00 am

Kiekvienam reikia asmeniškai įsivertinti, ar tokia investicija atsipirks, priklausom manau kiek elektros suanudoti. Čia https://saulesgraza.lt/saules-elektrines-namams/ rašo, kad atsiperka per mažiau negu 10 metų, bet taip pat fiziniams asmenims galima gauti 25proc paramą, taigi atsipirktų daug greičiau. Šiaip priklauso nuo galios. Vidutiniam ūkiui pakanka pilnai 5kW. Patys moduliai yra patvarūs ir beveik nereikalaujantys priežiūros - jiems nuplauti pakanka lietaus, o garantija suteikiama 25-30 metų. Taip kaip buities prietaisas turi tikrai daug perspektyvų, apskritai čia vienas iš nedaugelio prietaisų naudojamų buityje, kuris išvis atsiperka ir per metus nenuvertėja...
jezuitas
 
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: Ant Kov 13, 2018 4:58 pm

Re: Saulės kolektoriai

Standartinė Edgaras » Pen Sau 24, 2020 6:34 am

Jei prieš montuojant nuosavą jėgainę atliekami visi namų darbai, tuomet saulės elektrinės ekonominė nauda bus ženkli. Reiktų tinkamai įsivertinti elektrinės įsirengimo technines galimybes, metines elektros energijos sąnaudas ir bent preliminariai žinoti vartojimo tendencijas.

Idealiu atveju, kai visa pagaminama elektra yra iš karto sunaudojama, finansinis atsipirkimas galėtų būti apskaičiuojamas kaip investicijos ir subsidijos skirtumo santykis su elektros kaina padauginta iš metinės saulės elektrinės gamybos apimties. Tokiu atveju gaunamas vidutinis elektrinės atsipirkimo laikotarpis yra apie 8-9 metai, jei elektrinė įsirengiama be paramos ir atitinkamai 6-7 metus, jei elektrinė įsirengiama su 30 proc. subsidija. Tačiau atsiranda papildomi faktoriai, kurie atsipirkimo laikotarpį padaro šiek tiek ilgesniu: elektros pasaugojimo mokestis, kapitalo kaštai, natūralus efektyvumo kritimas, priežiūra, remontas. Jei norite tikslesnio įvertinimo ar pagalbos - mielai papasakosime https://www.solet.lt/technics/ (aktualius kontaktus rasite svetainėje)
Edgaras
 
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: Pen Sau 24, 2020 6:26 am


Grįžti į Statyba ir remontas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių