Norintiems bendrijos islaidas dalintis ne pagal plota...

Namų, daugiabučių statybos, remonto, eksploatacijos klausimais
Dalinkis

Norintiems bendrijos islaidas dalintis ne pagal plota...

Standartinė Zemaituks » Pir Bal 12, 2010 8:34 pm

Sveiki,

Pas mus bendrijoje buvo kilusi diskusija: administracines islaidas laiptiniu valymui, silumos ukio prieziurai, lauko duru remontui ir kitiems "bendriems" reikalams dalinti ne pagal butu plota, bet kiekvienam butui vienodai, nepriklausomai nuo dydzio.

Mano subjektyvia nuomone, tai butu socialiai neteisinga, nes buto plotas yra pats puikiausias rodiklis atspindintis "pajamu", "turtingumo" kriteriju ir yra logiskas: jei negaliu islaikyti didelio buto, perku mazesi.

Kontraargumentas butu - 4 ar 1 kambario butas naudojasi vienodo dydzio laiptine. As ir vel nesutikciau - 4 kambariu butas turi daugiau lauko ir vidiniu sienu, jas irgi valyti ar dazyti reikia, didesneme bute daugiau radiatoriu, daugiau santechniniu mazgu. Kita vertus 4 kambariu bute LABIAU TIKETINA gyvena 4 asmenys, nei 1 kambario bute tie 4 asmenys, tad apmokestinus pagal buto plota, geriau "atspetume" zmoniu skaiciu bute nei kokiu kitu budu (sutikime zmoniu prisiregistravimo bute informacija sunkiai randama ir patikrinama). Nu ir galu gale i didesni buta susirenka daugiau sveciu - jie dazniau varsto lauko duris, teplioja sienas, prinesa smelio...

Bet cia mano paprasto zmogaus supratimas.
Zemaituks
 
Pranešimai: 7
Užsiregistravo: Ant Gru 09, 2008 9:03 pm

Re: Norintiems bendrijos islaidas dalintis ne pagal plota...

Standartinė Zemaituks » Pir Bal 12, 2010 8:37 pm

Stai oficialus Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros issaiskinimas:

DĖL ADMINISTRAVIMO MOKESČIO SKAIČIAVIMO TVARKOS

Pažymime, kad Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (Žin., 2000, Nr. 74-2262) 4.82 straipsnio 3 dalyje nustatyta, kad butų ir kitų patalpų savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui išlaikyti ir išsaugoti, mokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas, taip pat reguliariai daryti atskaitymus kaupti lėšas, kurios bus skiriamos namui atnaujinti. Atsižvelgiant į tai, namo bendrojo naudojimo objektų valdytojas (administratorius) proporcingai bendrosios nuosavybės daliai (patalpų naudingajam plotui) apskaičiuoja butų ar kitų patalpų savininkų mėnesinį mokestį už bendrosios nuosavybės administravimą. Klausimu, kad administravimo mokestis būtų skaičiuojamas ne nuo savininkų turimo ploto, bet išlaidas padalijus po lygiai butams Lietuvos Respublikos Vyriausybė jau yra pateikusi nuomonę dėl Civilinio kodekso 4.82 str. pakeitimo įstatymo projekto: Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. balandžio 2 d. nutarimo Nr. 307 „Dėl Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.82 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto Nr. XP-2750“ (Žin., 2008, Nr. 42-1553).

Taigis, kol kas istatymai nenumato kitos galimybes kaip tik skaiciuoti administravimo islaidas proporcingai buto plotui.
Gerbkime vieni kitu nuomones, bet ir istatymo raide. Nekelkime bangu pries DNSB vadovus, o noredami siekti savo tikslu siulykime istatymu pataisas:)
Zemaituks
 
Pranešimai: 7
Užsiregistravo: Ant Gru 09, 2008 9:03 pm


Grįžti į Įstatymai ir normatyvai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias